تعمیر تلویزیون های LED و LCD

شاید برای همه ی ما پیش آمده باشد، در حالی که تلویزیون تماشا میکنیم صفحه سیاه شده و دیگر روشن نشود، در این صورت اولین چیزی که به ذهنتان خطور میکند احتمالا تعمیر تلویزیون ال سی دی تان و پیدا کردن تعمیر کار امین و مطمئن برای آن باشد. اصلا نگران نباشید، ما در کنار شماییم تا با استفاده از نیروی متخصص و حرفه ای مشکلات و خرابی های تلویزیون LED شما را با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان حل کنیم.

تعمیر تلویزیون های LED و LCD

برای تعمیر تلویزیون های LED و LCD کافیست با ما آریا سرویس تماس بگیرید تا متخصصین ما شما را راهنمایی کنند.

در بسیاری از موارد که مشتری تلویزیون ال ای دی خود را برای تعمیر می آورد علت آن، شکستگی صفحه ی نمایشگر تلویزیون توسط فرزند دلبندشان است که خواسته یا ناخواسته باعث این اتفاق شده است و کار را کمی پیچیده تر میکند و البته پشیمانی هم در این مواقع سودی ندارد.

ایراداتی که در صورت مشاهده آن نیاز به تعمیر ال ای دی یا ال سی دی شما می باشد:

 • تلویزیون تان روشن نمی شود اما پاور آن روشن است؟

ابتدا باید تلویزیون را از پریز برق جدا کنید. بعد از آنکه از برق جدا کردید، دکمه پاور روی خود تلویزیون را حدود 30 ثانیه نگه دارید. پس از اتمام زمان، دکمه را رها کرده و دوباره به برق وصل کنید. اگر با این عمل تلویزیون شما روشن نشد به تعمیر و بررسی دستگاه نیاز دارد.

 • تلویزیون تان سیاه شد و روشن نمی شود؟

HDMI را از USB جدا کرده و آن را به USB دیگری وصل کنید تا بررسی کنید که آیا پورت خراب است یا خیر. کابل HDMI را تعویض کنید زیرا ممکن است کابل خراب شده باشد که باعث سیاه شدن صفحه ی نمایشگر شده. تلویزیون را به مدت 5 دقیقه از برق بکشید و دوباره روشن کنید. اگر با این کارها تلویزیون شما روشن نشد این نشان دهنده ی آن است که نیاز است توسط کارشناسان یا تکنسین این امر عیب یابی صورت گرفته و تعمیر تلویزیون LED شما انجام شود.

 • روی تلویزیون LED تان آب ریخته و روشن نمی شود؟

اگر چنانچه آب یا مایعات روی تلویزیون شما ریخت، سریعا آن را از برق بکشید و به هیچ وجه سعی نکنید که آن را روشن کنید، در این مواقع هر چه سریعتر با یک تکنسین تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان مشکل را رفع کند تا این اتفاق هزینه ی زیادی به بار نیاورد و به سادگی تعمیر تلویزیون ال ای دی شما را انجام دهد.

 • وای فای تلویزیون تان روشن نمی شود؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که وجود دارد این است که وای فای تلویزیون تان روشن نشود، در این حالت ابتدا کابل تلفن و مودم را چک کنید، اگر مشکلی وجود نداشت حال مودم خود را روشن خاموش کنید سپس تلویزیون تان را نیز روشن خاموش کنید، در بیشتر مواقع با این کار مشکل حل می شود و وای فای وصل خواهد شد.

 • لکه های سیاهی روی تلویزیون تان ظاهر شده؟

یکی از علل ایجاد لکه های سیاه روی صفحه تلویزیون شما می تواند به دلیل این است که پیکسل های مرده یا پیکسل های خراب شده اند، یکی دیگر از علت های آن می تواند خراب شدن یا سوختن بک لایت ال ای دی تان باشد. پس به محض دیدن این لکه ها روی صفحه ی نمایشگرتان برای تعمیر تلویزیون LCD تان اقدام کنید.

 • علت روشن نشدن تلویزیون چیست؟

ابتدا پشت و جلوی تلویزیون خود را چک کنید و ببینید آیا دوشاخه از پریز جدا نشده باشد، سپس دفترچه ی راهنمای تلویزیون خود بررسی کنید و از آن کمک بگیرید. دوشاخه ی برق تلویزیون خود را به مدت 30 ثانیه از پریز برق جدا کنید. پریز خود را چک کنید ببینید آیا وسیله ی دیگری، برق به آن می رسد یا نه، اگر پریز برقتان مشکلی نداشت هر چه سریعتر با تکنسین تعمیر تلویزیون تماس بگیرید تا تعمیر تلویزیون ال سی دی شما را انجام دهد.

 • چرا تصویر تلویزیون من پرش دارد؟

اگر کابل های ورودی شما به درستی به تلویزیون متصل نباشد، سیگنال ضعیفی دریافت خواهید کرد که اغلب باعث پرش تصویر می شود.

 • صفحه ی ال ای دی من بصورت خودکار کم نور میشود!

باید بررسی کنید که مدل تلویزیون شما قبل از سال 2016 ساخته شده است یا بعد از سال 2017. مدل های 2016 یا قدیمی تر به این بخش از تنظیمات بروید System > Eco Solution > Eco Sensor   روی گزینه روشنایی یا تاریک فشار دهید. مدل‌های ۲۰۱۷ یا جدیدتر: تنظیمات > عمومی > تشخیص نور محیط > از نوار درجه بندی برای روشن تر یا تاریک تر کردن صفحه نمایشگر استفاده کنید. چنانچه اگر با اعمال این تغییرات باز هم صفحه ی ال ای دی شما کم نور شد بهتر است با کارشناسان و متخصصان این امر تماس بگیرید تا مشکل تلویزیون شما را حل نمایند.

3 نشانه ی مهم که نشان می دهد تلویزیون شما نیاز به تعمیر دارد

 • پیکسل های مرده، یا همان نقطه های سیاه روی صفحه ی نمایشگر یکی از نشانه های اصلی خراب شدن تلویزیون شما می باشد. پس هر چه سریعتر برای تعمیر تلویزیون LED و LCD خود اقدام کنید.
 • خط های عمودی یا افقی که ممکن است رنگی باشد، مشاهده ی این نوع خط ها به معنای این است که تلویزیون شما در حال سوختن یا خرابی است.
 • محو شدن صفحه نمایش ها

هزینه تعمیر تلویزیون LED و LCD

هزینه ی تعمیر تلویزیون شما بستگی به نوع خرابی، شدت خرابی، قطعه ای که باید عوض یا تعمیر شود و … دارد.

برای ارتباط با ما کافیست با این شماره ها تماس بگیرید:

02536631150
02536606001