تعویض چیپ |تعویض چیپ ال ای دی، تعویض چیپ ال سی دی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از نمایشگرهای ال ای دی و ال سی دی گسترش یافته است و نمایشگرهایهای قدیمی دیگر توجیه ساخت ندارند. تقریبا تمام کمپانی ها از قبیل سونی، ال جی، سامسونگ و… نمایشگرهای نسل جدید را تولید میکنند. با این حال نمایشگرهای جدید آسیب پذیرتر و حساس تر هستند و اساسا از آنجا که مانیتورها از قطعات الکتریکی بسیاری تشکیل شده اند و اختلال در هر قطعه میتواند کارکرد نمایشگر شما را تحت تاثیر قرار دهد.

کافیست با ما آریا سرویس تماس بگیرید تا متخصصین ما شما را راهنمایی کنند.

تعویض چیپ تلویزیون

به طور مثال صفحه نمایشگرهای قدیمی از شیشه جامد و تقویت شده تولید میشدند ولی در نمایشگرهای جدید  به دلیل ساختار متفاوت و همچنین کاهش وزن و ظرافت از پلاستیک نازک استفاده میگردد.

در حال حاظر عمده تولید کنند های چیپ های تلویزیون های هوشمند کشورهای ژاپن، چین، کره جنوبی، تایوان میباشند. همچنین تلویزیون های هوشمند به دلیل سازگاری بیشتر با محیط زیست و عدم استفاده از سرب در آنها و نیز مصرف انرژی پایینتر در آمریکا و اروپا طرفداران بیشتری پیدا کرده است.

در این مقاله قصد داریم روشهایی برای تعمیر آسیبهای وارد آمده به مانیتورهای ال سی دی و ال ای دی ارائه دهیم.در ادامه درباره ی تعویض چیپ ال ای دی و همچنین تعویض چیپ ال سی دی به شما عزیزان  اطلاعاتی را ارائه می دهیم.

برای رفع ایراد خراشیدگی در مانیتورهای ال سی دی مراحل زیر را انجام میدهیم:

  • ابتدا صفحه نمایش را با یک پارچه تمیز و نرم تمیز نمایید.
  • بسیاری از تلویزیونهای LCD در هنگام خرید این نوع پارچه را به همراه محصول به شما میدهند. پس در این مرحله مطمئن شوید هیچ گرد و غباری در تراشه به جا نمانده باشد.
  • سپس مقدار کمی وازلین را روی یک پد پنبه ای بمالید.
  • حالا روی چیپ را با وازلین بپوشانید به طوری که سایه های تیره و اثرات آسیب را حذف نماید. وازلین تقریبا به همان تراکم روی صفحه ی LCD است و اینکار باعث میشود محل آسیب دیدگی تقریبا نامرئی شود.

در صورتی که برد و مدار مانیتور شما آسیب دیده است باید مشکل اصلی آن و قطعه ی مرتبط با آن شناسایی گردد. البته تعویض چیپ ال ای دی و ال سی دی احتیاج به دانش، ابزار، و تجربه دارد.

 

یکی از مشکلاتی که در بعضی تلویزیون های اسمارت پیش می آید این است که بعد از نمایش لوگوی (آرم) شرکت سازنده، تلویزیون خاموش میگردد. این مشکل غالبا به دلیل سوختگی چیپ یا به اصطلاح reball   که همان سرد شدن لحیم کاری در محل اتصالات است،  بوجود می آید.

در تلویزیون های هوشمند به دلیل ظرافت ساخت و طراحی نازک بدنه، گاهی تبادل جریان هوا در داخل و اطراف برد به خوبی انجام نمی شود. به همین دلیل حرارت برد بالا میرود و در نهایت لحیم کاری چیپ ذوب میشود و اتصال با مدار به درستی صورت نمیگیرد.

در نتیجه با قطع شدن جریان، اتصالات در چیپ تلوزیون سرد میگردد و اتصال آن مجدد برقرار میشود و موجب میشود تلویزیون به صورت مکرر خاموش و روشن شود.

در این موارد تعمیر و تعویض چیپ برای افرادی که تجربه کافی ندارند توصیه نمی گردد و میتواند موجب آسیب رسیدن به برد و  به بار آوردن هزینه ی بالا برای شما گردد. چرا که در تعمیرگاه های غیرحرفه ای و افراد کم تجربه با حرارت دادن به چیپ باعث سوزاندن چیپ  میگردند. توجه داشته باشید که در تلویزیون های ال ای دی چشمک زدن چراغ قرمز، سوختگی چیپ را اعلام میکند.

در مورد عامل دیگر مانند خرابی لامپ های بک لایت در مقالات دیگر سایت توضیحات ارائه گردیده است.

همچنین در صورتی که ایرادات مطرح شده، مربوط به دستگاه شما نباشد، ایراد را میتوانید در خرابی خازن ها و ترانزیستورها جست و جو نمایید که اغلب به دلیل نوسانات برق بوجود می آیند.

تعمیر و تعویض چیپ تلویزیون های LCD و LED نیاز به تجهیزات پیشفرفته دارد که آریا سرویس یکی از معتبرترین تعمیرگاههای تلویزیون در سراسر ایران می باشد.

پاسخ به سوالات متداول:

  • در صورت خرابی چیپ امکان تعمیر آن وجود دارد یا باید تعویض کرد؟
  • اگر چیپ شما معیوب شود، ابتدا باید بررسی کنیم که آیا قابل تعمیر هست یا خیر، در صورت تعمیر نشدن مجبور به تعویض چیپ خواهیم بود.
  • هزینه تعمیر و یا خرید چیپ تلویزیون چقدر است؟
  • هزینه ی تعمیر یا تعویض چیپ بسته به اینکه تلویزیون شما ال ای دی باشد یا ال سی دی، اینکه چه مارک و مدلی باشد متغیر است، برای اطلاعات بیشتر و دریافت هزینه ی تعمیر با ما تماس بگیرید.

برای ارتباط با ما کافیست با این شماره ها تماس بگیرید:

02536631150
02536606001